Сравнение
Добавьте товары для сравнения
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Блоки живлення для ноутбуків

Сортування:
спочатку дорожче спочатку дешевше за популярністю за назвою

Зарядне до ноутбука: як вибрати та як зберегти

Окремої уваги і турботи заслуговує зарядне до ноутбука. Від якості постачання електроенергії для підживлення батареї залежить і термін її служби та продуктивність роботи пристрою. Часто трапляється таке, що ноутбук виходить з ладу саме через неправильно підібраний блок живлення, тому не варто нехтувати цим питанням.

Які бувають зарядні до ноутбука?

Будь-яке зарядне до ноутбука, яке ви побачите на прилавках магазину чи в каталозі на сайті інтернет-магазину буде мати своє значення у вигляді наступних характеристик:

  • INPUT - напруга на вході, В (вольт).
  • OUTPUT - напруга на виході, В (вольт).
  • OUTPUT - струм на виході, А (ампер) або мА (міліампер).
  • OUTPUT - потужність на виході, Вт (ват).

Кожна з цим характеристик зарядного має відповідати тому значенню, яке передбачено у вашому ноутбуці. Усі вони важливі, оскільки відповідають за те, в якій кількості і якого значення струм буде живити серце портативного ПК - батарею. Варто досконало знати, що являє собою кожна характеристика зарядного до ноутбука:

  1. Вхідна напруга - це, практично, універсальний показник. При виборі зарядного до ноутбука вітчизняного виробництва на нього можна не звертати уваги. Усі вони мають діапазон 100-240 Вольт, чого достатньо як для роботи з розетками в країнах СНД, так і в багатьох інших державах. Проте, варто зважати на показник вхідної напруги у зарядного до ноутбука, якщо ви купуєте блок живлення в Європі. Там стандарт напруги у розетках - 110 Вольт. Відповідно, якщо оснащення не розраховане на наші 220 Вольт у розетках, воно може просто перегоріти.  
  2. Вихідна напруга - це, навпаки, один з найважливіших параметрів зарядного до ноутбука. Він показує, струм якої напруги продукує блок живлення та який подає в кінцевому результаті до батареї. Показник, рекомендований виробниками, завжди вказаний на нижній кришці портативного ПК або в інструкції до нього. Варто зважати, що можливе певне відхилення від цифри, та зарядне до ноутбука не повинне істотно перевищувати цей показник. Якщо буде велика розбіжність у рекомендованому значенні і наявній вихідній напрузі зарядного до ноутбука, пристрій просто не ввімкнеться. Для того, щоб вберегти ПК від перегорання або збоїв в роботі через невірно підібраний блок живлення, на ньому стоїть спеціальний обмежувач, що не дозволяє вмикатись в таких випадках. Проте є певна можливість, що при постійній роботі з зарядним до ноутбука, яке видає зависоку напругу, може вийти за ладу материнська плата, тому завжди варто розраховувати лише на здоровий глузд.
  3. Вихідний струм - це показник, що означає, яку максимальну силу струму здатне видати зарядне до ноутбука при наявній напрузі. Проте є моделі, у яких це значення не вказується, натомість є лише вихідна потужність. В таких ситуаціях варто згадати шкільні уроки з фізики та віднайти в пам’яті таку формулу: сила струму дорівнює потужність, поділена на напругу.  Даний показник не є критичним по відношенню до ноутбука, так як при різниці в тому, яка сила струму видається зарядним та яка потрібна для ПК останній захищений. А от сам блок живлення може перегоріти. Тому варто уважно підбирати зарядне до свого ноутбука по цьому параметру, так як при найменших неспівпадіннях однозначно шкода буде витрачених грошей.
  4. Вихідна потужність. Ця характеристика напряму пов’язана із силою струму, тому вимоги до неї аналогічні - рекомендовано шукати зарядне до ноутбука, яке матиме той самий показник, що вказаний у інструкції до пристрою.

Правильна експлуатація зарядного до ноутбука

Для того, аби батарея пристрою та сам блок живлення залишались в строю довгий час, варто знати кілька правил правильної їхньої експлуатації.

Не варто допускати перегинання, перетискання та перекручування зарядного до ноутбука. Навіть якщо воно продавалось у акуратно згорнутому вигляді, не варто пробувати повторити цю процедуру самотужки. Бо зазвичай саме через те, що користувачі перегинають зарядне, складаючи його, виходять з ладу внутрішні проводи. Зазвичай, їх всередині два або три, та всі вони виконують різні функції. Так, може трапитись, що один з них перегнеться, і зарядне продовжить живити ноутбук, та батарея не зможе накопичувати заряд. Проте при виході з ладу саме проводів, їх завжди можна спаяти, що не особливо дорого у порівнянні з ремонтом самого блоку живлення.

Кожен, хто користується телефоном чи ноутбуком знає - батарею, одразу після покупки, потрібно доводити до повної розрядки та заряджати до відмітки у 100%. Та все це неправильно, як кажуть самі виробники. Насправді підключати ноутбук до зарядного бажано не пізніше моменту, коли заряд показує 20%, а найкраще - 40%. Так само відключати зарядне до ноутбука з розетки необхідно не далі відмітки у 80%.

Діючи таким чином, можна збільшити срок служби батареї мінімум у 4 рази. Це відбувається через особливості літій-іонних батарей: напруга у кожній з комірок прямо пропорційна заряду всього акумулятора. Тому, коли зарядне до ноутбука підключене весь час, доки відмітка не сягне 100%, це швидко зношує батарею. Так, досліди показали, що при “повному” заряджанні акумулятор тримається від 300 до 500 оборотів, а якщо відключати зарядне від ноутбука на відмітці вже у 70%, ця цифра збільшується до 1200-1500.

Де купити та відремонтувати зарядне до ноутбука дешево?

Наш інтернет-магазин та сервісний центр пропонує не лише продаж нових, але й ремонт старих зарядних до ноутбука. Звернувшись до нашого каталогу, ви знайдете підходящі моделі для портативних ПК Asus (Асус), Lenovo (Леново) та інших. Це можуть бути не лише стандартні, а також універсальні або автомобільні зарядні до ноутбука. А в сервісному центрі у Львові ви одразу дізнаєтесь, скільки коштує ремонт вашого старого блоку живлення і чи буде він вигідніший по ціні, аніж покупка нового. Це убереже вас від зайвої трати коштів на, можливо, безглузді маніпуляції із зарядним до ноутбука, натомість отримаєте консультацію із вибору нового блоку живлення.

Вгору