Ніхто не сперечатиметься з тим, що будь-яке житло потребує чистки бодай раз на тиждень. Так само водії погодяться з думкою, що раз на місяць варто мити та чистити своє авто, а кожні півроку проводити планові технічні огляди і профілактику. Проте, незважаючи на широке розповсюдження  портативних ПК, лише невеликий відсоток споживачів може похвалитися регулярним проведенням чистки ноутбука.

Решта користувачів часто звертаються у сервісні центри з найрізноманітнішим спектром проблем із технічним оснащеннням комп’ютера, яких легко можна було б запобігти, якщо вчасно вдатися до їх профілактики.

Профілактика системи охолодження ноутбука: для чого це потрібно?

Якщо опитати більшість знайомих, які користуються мобільними ПК, та далекі від ІТ-сфери, про правила поводження з ноутбуком вони знатимуть на диво мало. Але серед водіїв автомобілів таке трапляється рідко. У свідомості людей немає місця думці про те, що про авто можна не піклуватись - адже від нього напряму залежить життя і здоров’я власника. Але й ноутбук сьогодні досить часто - це єдиний засіб праці свого користувача. Отже, чистка і профілактика його від “захворювань” - це турбота не лише про власний комфорт, а й про працездатність.

Визначити поломку системи охолодження, яка трапляється через відсутність чистки ноутбука, можна за такими ознаками:

  1. Ноутбук швидко гріється.
  2. Ноутбук висне, через кілька хвилин завершує роботу або просто не включається. В даному випадку профілактикою та чисткою ноутбука можна не обмежитися - до подібного стану краще не доводити, тому що він може бути ознакою повного виходу з ладу частини технічного забезпечення комп’ютера.
  3. На екрані з'являються смуги або дисплей рябить. Знову ж таки, в таких ситуаціях слід негайно звертатися до профілактики і чистки ноутбука. За швидкого реагування можна врятувати одну з найдорожчих частин ПК - дисплей.
  4. Система гальмує при відтворенні відеофайлів або під час комп'ютерних ігор. Якщо раніше ноутбук видавав один рівень продуктивності, а зараз він різко зменшився - профілактика і чистка необхідні негайно.
  5. Перестають функціонувати порти, наприклад USB. В таких випадках необхідно перш за все перевірити драйвери для обладнання, та якщо з програмної сторони все ОК, то, швидше за все, варто вдатися до профілактики ноутбука.
  6. Якщо вентилятор починає працювати занадто шумно або ж його зовсім не чути, необхідно придбати новий кулер для ПК, так як ремонту він часто не підлягає.

Правила поводження з ноутбуком для запобігання перегріву та інші

Необхідно стежити за внутрішньою температурою. Саме для цього проводиться регулярна профілактика і чистка ноутбука. Але, як правило, в пристрій вбудовано програмне забезпечення для відстеження температури; при його відсутності програму можна безкоштовно завантажити з просторів інтернету. Після визначення оптимальної температури, необхідно її постійно підтримувати. Для цього потрібно регулярно проводити профілактику і чистку ноутбука та дотримуватися кількох правил:

  1. Слідкуйте, щоб лептом не експлуатувався з засміченими вентиляційними отворами. Профілактика і чистка ноутбука за низькою вартістю раз на півтора чи два роки допоможе цього уникнути.
  2. Регулярно проводьте повну чистку від пилу і сміття в сервіс-центрах.
  3. Не залишайте технічний пристрій увімкненим на довгий час, особливо в літню спеку.
  4. Слідкуйте за тим, щоб не залишати ПК увімкненим на дивані, килимі тощо.
  5. Старайтесь не курити поруч з ноутбуком, не дозволяйте домашнім тваринам “грітись” біля нього.

У комп'ютерному салоні після профілактики ноутбука ви також можете придбати спеціальні охолоджуючі підставки, які допоможуть запобігти багато проблем, пов'язаних з перегрівом вашого пристрою.

Крім того, існують інші правила поводження з ноутбуком, дотримуючись яких можна вберегти свій пристрій від більшості поломок:

  1. Вентиляційні отвори системи повинні бути вільні, інакше вашому ноутбуку загрожує перегрів. Для їх коректної роботи проводиться регулярна профілактика і чистка ноутбука.
  2. Не ставте ноутбук в приміщеннях з підвищеною вологістю, високою температурою, механічної вібрацією, під тривалими прямими сонячними променями, а так само в місцях з великим скупченням пилу. Часто саме забиті пилом вентилятори стають причиною виходу з ладу ПК. Чистка ноутбука, як правило, дуже копітка процедура.
  3. Звичайно, зручно працювати на дивані або товстому м’якому килимі, але не більше години, так як в зв'язку зі скупченням великої кількості тепла, термін служби ноутбука різко скоротиться, і на стабільну роботу вже можна буде не розраховувати.
  4. Пам’ятайте, екран ноутбука не терпить дотиків рук. Провести чистку екрану від пилу або плям можна за допомогою серветок або злегка намиленої тканини. Під час протирання пристрій повинен бути відключений. Для чистки ноутбука ззовні, як і зсередини, не можна використовувати засоби для миття посуду, а також порошки з абразивом.
  5. Уникайте натискання на кришку та гримання нею. Від подібних дій часто страждає матриця, а пошкодження механічного характеру, як правило, не підлягають профілактиці і гарантійному ремонту, що означає непередбачену витрату коштів.
  6. Не варто працювати з ноутбуком в місцях з вібрацією (в автотранспорті, на пральній машині та ін.). Якщо на самому ПК це ніяк не відіб'ється, то HDD може вийти з ладу. Те ж саме стосується і оптичного приводу.

Як проводиться профілактика і чистка ноутбука?

Опісля того, як ноутбук здається на руки дбайливим майстрам сервісного центру, він проходить наступні стадії профілактики і чистки:

  • Розбирання ноутбука;
  • Зняття системи охолодження;
  • Очищення від пилу системи охолодження, видалення висохлої термопасти;
  • Видалення висохлої термопасти з поверхні чіпів;
  • Заміна мастила для кулера (якщо кулер обслуговується);
  • Збірка ноутбука;
  • Тестування.

Як часто вимагається проводити профілактику і чистку ноутбука?

В цілому, плановий огляд, профілактика і чистка ноутбука - це обов’язкові процедури, які необхідно проводити не рідше, ніж раз на 1,5-2 роки. Проте є певні умови, за яких варто подумати про те, щоб здавати свій ПК у сервісний центр частіше. До прикладу, якщо у домі перебувають домашні тварини, профілактику і чистку ноутбука варто проводити на півроку частіше, тобто, відповідно, раз у 1-1,5 роки. Якщо в приміщенні курять цигарки, це теж впливає на роботу кулера. Необхідно скоротити час до наступної чистки ноутбука на 2-4 місяці. Проміжок між плановими перевірками і профілактикою пристрою скорочується також у наступних випадках: ви проживаєте на першому поверсі, поруч з будинком є дорога з регулярним рухом автомобілей, неподалік проводиться будівництво. Чистку ноутбука варто проводити в таких випадках раз на рік.

Де проводиться профілактика і чистка ноутбука?

Наш сервісний центр пропонує чистку ноутбука за прийнятною ціною. Нам важливо, який термін служби вашого ПК і скільки разів до цього він піддавався профілактиці, проте ми обіцяємо врятувати і привести до ладу будь-який пристрій. Завдяки ретельній і кропіткій роботі наших майстрів, ви отримаєте професійну сервісну підтримку та консультацію по всім правилам поводження з ноутбуком.