Одна з найгірших подій у житті сучасної людини - це залитий ноутбук. Щойно це трапляється, в очах користувача можна побачити відчай, страх та цифри, які він ризикує витратити на ремонт або покупку нового пристрою. Та не завжди все так погано - залитий ноутбук можна врятувати. Для цього необхідно вжити кілька негайних та чітких дій.

Покрокова інструкцію по рятуванню залитого ноутбука

Перш, ніж панікувати, слід зробити наступні речі:

  • знеструмити залитий ноутбук;
  • злити рідину;
  • розібрати залитий ноутбук;
  • просушити пристрій.

Знеструмити залитий ноутбук та злити рідину. Не можна витрачати дорогоцінні секунди на процедуру стандартного завершення роботи системи, збереження документів і відправлення повідомлень «ой, я залив ноутбук, що робити?» знайомим та друзям в Facebook.

Необхідно швидко висмикнути шнур живлення безпосередньо з залитого ноутбука (так швидше), швидко перевернути апарат і витягти акумулятор. Одночасно з переворотом залитого ноутбука з нього почне витікати пролита рідина (по можливості її потрібно вилити всю). Вилити рідину можна поклавши залитий ноутбук на рівну поверхню клавіатурою вниз. Кришку пристрою краще відкрити, щоб уникнути попадання вологи на матрицю. Вилиту з надр залитого ноутбука рідину слід збирати губкою або ганчірочкою, інакше після зворотного перевороту вона може знову стекти всередину. На цьому один з найважливіших етапів рятування залитого ноутбука закінчився.

Розібрати і просушити залитий ноутбук. Наступним логічним кроком є ​​звернення до фахівців в спеціалізований сервісний центр. Однак дуже часто люди після сушки пристрою намагаються його включити, не усвідомлюючи, що робити це категорично забороняється - є небезпека замикання. Навіть згодом засохлий солодкий чай може закоротити і “вбити” кілька чіпів. Більше 80% людей з допитливими умами все ж намагаються включити просушений залитий ноутбук, і якщо він включається, то продовжують на ньому працювати і далі. Останнє, як правило, призводить до подальшої поломки апарату, яка не піддається ремонту. Серед користувачів існує думка, що якщо після висихання рідини залитий ноутбук включається, значить лихо обминуло. Але це не так! Якщо ноутбук залитий водою, чаєм, алкоголем або іншою “агресивною” рідиною, то після потрапляння на його електронні компоненти вона почне їх руйнування. Потрібно розуміти, що навіть після ретельного видалення вологи зовні корпусу, частина рідини потрапляє на материнську плату і починається неминучий процес корозії. Чіпи, розташовані на ній, немов губки, затягують під себе вологу і при їх робочій температури, швидкість корозії тільки збільшується. Чим більше струм, що протікає по доріжках, тим швидше йде процес корозії.

Чому важливо здати залитий ноутбук професіоналам

Попри існуючий рівень комп’ютерної грамотності в більшості населення, все ж аргументів для того, аби не віддавати свій ПК у ремонт знаходиться багато. Користувачі здебільшого нехтують елементарною безпекою, коли через жадабність воліють зекономити на тому, щоб віддати свій залитий ноутбук спеціалістам. І ось чому:

  1. Кваліфіковані спеціалісти завжди знають, що робити, на відміну від звичайного користувача. Якщо, прочитавши гайди, що знайшлись на просторах інтернету, власник залитого ноутбука вважає себе готовим до професійної реанімації - це непогано, проте подібне відношення може йому коштувати не одної тисячі гривень в майбутньому, коли виявиться, що він був не правий. Тому найкраще віддати свого портативного друга в руки спеціалістам, котрі знають не лише послідовність дій, які необхідно виконати, але й те, до чого можуть призвести навіть дрібні помилки та як їх уникнути.
  2. Сервісні центри, де пропонують реанімацію залитого ноутбука, володіють ще однією перевагою - весь необхідний набір сучасного обладнання для розбирання, реанімації та тестування вашого пристрою. Будь-хто погодиться: спеціалізовані інструменти дозволяють ефективніше працювати, аніж зубна щітка та одна викрутка, які опиняються під рукою вдома.
  3. В сервісних центрах є як можливість замовити будь-які запчастини для залитого ноутбука на заміну у виробника, так і в наявності широкий їх асортимент. Тому можна без зайвих витрат часу діагностувати поломку і одразу замінити необхідну деталь залитого ноутбука.
  4. Опісля робіт по реанімації ноутбука в сервісному центрі ви отримаєте професійні консультації по подальшій правильній експлуатації та профілактиці свого портативного ПК. Це допоможе уникнути необхідності звертатись по ремонт у майбутньому.

До кого звернутись у випадку залитого ноутбука?

НОУТБУК ЦЕНТР пропонує свої послуги по реанімації ноутбуків, планшетів, блоків живлення за низькою ціною. Після пролиття на клавіатуру ноутбука чаю ви повинні негайно вжити усіх заходів для збереження його технічного оснащення в робочому стані. А опісля - звернутись на гарячу лінію нашого сервісного центру для консультації спеціаліста та призначення реанімаційних робіт.